Brak konfiguracji Flash w przeglądarce.

Depilacja laserowa

warning: Illegal string offset 'files' in /modules/upload/upload.module on line 281.

Depilacja laserowa jest zabiegiem medycznym, wykorzystującym intensywny, pulsujący strumień światła (wiązka lasera), który przechodzi przez skórę do poszczególnych mieszków włosowych. Wiązki promieni pochłaniane są przez zawartą we włosie melaninę, dzięki czemu w rezultacie jest on niszczony wraz z cebulką, co uniemożliwia jego wzrost w przyszłości. Laser usuwa jedynie włosy znajdujące się w momencie zabiegu w tzw. fazie aktywnego wzrostu, stąd też konieczność wykonania serii kilku zabiegów w 4-8 tygodniowych odstępach.

Metoda ta pozwala na eliminację zbędnego owłosienia z dowolnej części ciała (górna warga, podbródek, plecy, klatka piersiowa, brzuch, przedramiona, linia bikini, uda, łydki i in.). Szczególnie polecana jest pacjentom z zaburzeniami endokrynologicznymi (hormonalnymi), w przebiegu których pojawia się nadmierne owłosienie oraz osobą, u których po zastosowaniu tradycyjnych metod depilacji pojawiają się stany zapalne i objawy wrastania włosków. Depilacja laserowa jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Przed zabiegiem:

 1. Pierwszy zabieg musi być poprzedzony konsultacją lekarską i wykonaniem próby laserowej (jeżeli odczyn skóry jest prawidłowy zabieg można wykonać po 15 minutach od wykonania próby, jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości zabieg wykonywany jest po kilku dniach).
 2. Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.
 3. Należy pamiętać, aby nie opalać się (słońce, solarium) 1 miesiąc przed zabiegiem.
 4. Nie należy wyrywać włosów (woskowanie, pęseta, depilator mechaniczny) minimum 4 tygodnie przed zabiegiem i stosować kremów depilujących przynajmniej na tydzień przed zabiegiem.
 5. Nie należy pić ziół uczulających na słońce (dziurawiec, nagietek) oraz stosować kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C, itp.
 6. Koniecznie należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach, w tym zwłaszcza o antybiotykach, lekach przeciwdepresyjnych.
 7. Nie należy pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu, (alkohol wpływa niekorzystnie na przebieg terapii laserowej).

Po zabiegu:

 1. Nie opalać się i bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 2 tygodnie po zabiegu.
 2. Podobnie jak przed zabiegiem, nie należy stosować leków i ziół uczulających na słońce oraz kosmetyków i leków złuszczających (min. do 2 tygodnie po zabiegu).
 3. Przez kilka dni należy unikać podrażniania skóry w okolicach poddanych depilacji, a także nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.
 4. Przez 2-3 dni stosować kilka razy dziennie krem alantan, solcoseryl lub bepanten.
 5. Nie usuwać włosów minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie).

Przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • bielactwo, łuszczyca,
 • reakcje fotoalergiczne w przeszłości,
 • zażywanie leków światłouczulajacych.

Uwagi praktyczne:

 • Wyniki depilacji laserowej zależą od indywidualnych cech pacjenta i nie ma żadnej możliwości ich przewidzenia. U większości osób powoduje ona trwałe (permanentne) zmniejszenie gęstości włosów.
 • Jakkolwiek większość osób dobrze znosi zabieg, to jednak działanie lasera na skórę zawsze powoduje pewien dyskomfort, stąd też w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie kremu znieczulającego.
 • Należy informować na bieżąco o ewentualnych dolegliwościach bólowych i innych niepokojących objawach występujących w trakcie i po zabiegu. Dobry kontakt z lekarzem pozwala na uniknięcie lub zminimalizowanie wielu niepożądanych skutków.

Koszty zabiegów (cena za 1 zabieg)

Górna warga 100,-
Bikini 250,-
Broda 100,-
Bikini całkowite 400,-
Policzki 100,-
Uda -300
Przedramiona 200,-
Łydki 300,-
Brzuch 150,-
Uda + łydki 500,-
Kresa biała 100,-
Pachy 200,-
Tors 300,-
Pośladki 300,-
Plecy 450,-


2011 Studio Urody EGO
created by Grupa.IT